Apartamenty wakacyjne w Sopocie

Szkuner Tara – Statek z fascynującą historią, cumuje w marinie w Sopocie.

20 czerwca, 2023

Szkuner Tara – Statek z fascynującą historią, cumuje w marinie w Sopocie.

Witamy serdecznie na stronie naszego apartamentu wakacyjnego w Sopocie! Dzisiaj chcielibyśmy podzielić się z Wami niezwykłą historią i misją francuskiego szkunera o nazwie Tara, który właśnie zawinął do sopockiej mariny.

Historia Tary – od rybackiej łodzi do statku badawczego

Tara to statek z niezwykłą historią, której początki sięgają roku 1989. Została ona pierwotnie zbudowana jako łódź rybacka i nosiła nazwę „Antarctica”. Jednak w 2003 roku została zakupiona przez Fondation Tara Ocean, organizację non-profit, która postanowiła przekształcić ją w statek badawczy. Od tego momentu Tara rozpoczęła swoją niezwykłą podróż w służbie nauki i ochrony środowiska.

Ciekawostki o Tarze – ekspedycje, badania i ochrona środowiska

Tara stała się znana na całym świecie dzięki serii ekspedycji naukowych, które przeprowadziła w najbardziej odległych i trudno dostępnych rejonach oceanów. Statek odwiedził Antarktydę, Arktykę, Ocean Spokojny i wiele innych miejsc, gromadząc bezcenne dane naukowe na temat zmian klimatycznych, zanieczyszczenia oceanów i różnorodności biologicznej.

Jedną z najbardziej znanych ekspedycji Tary było badanie zanieczyszczenia plastikiem w europejskich rzekach w 2023 roku. Statek przemierzał wielkie europejskie rzeki, takie jak Dunaj, Ren i Sekwana, zbierając próbki wody i analizując obecność mikroplastiku. Misja ta miała na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat problemu zanieczyszczenia plastikiem oraz dostarczenie danych naukowych służących ochronie naszych wód.

Tara w sopockiej marinie – niezwykłe spotkanie

Dziś mamy przyjemność gościć statek Tara w sopockiej marinie. Jest to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć ten majestatyczny szkuner z bliska i poczuć ducha jego ekspedycji naukowych. Tara przyciąga uwagę swoim charakterystycznym dwumasztowym ożaglowaniem i elegancką sylwetką.

Jeśli jesteś miłośnikiem żeglarstwa, nauki i ochrony środowiska, nie możesz przegapić tej okazji. Odwiedź sopocką marinę i zobacz Tara na własne oczy. To wyjątkowe spotkanie z pewnością dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń.

Pogoda w Sopocie

Pogoda w Sopocie.

Pogoda w Sopocie – przewodnik po klimacie miasta. Mamy w Sopocie bardzo specyficzną pogodę. Położenie bezpośrednio nad morzem powoduje, że jest zmienna. Wiatry z zachodu

Read More »
Parkowanie w Sopocie

Parkowanie w Sopocie.

Parkowanie w Sopocie to niestety trudny temat… Parkowanie przy Kordeckiego 2 Ulica Kordeckiego, przy której mieszczą się Apartamenty Wakacyjne 2Sopot.pl jest deptakiem. Parkowanie tutaj jest

Read More »